Informace o znovuotevření mateřské školy

Předpokládaný termín je stanoven na 25.5. 2020.

Pro pobyt v mateřské škole budou upřednostněny děti zaměstnaných rodičů a samoživitelů. Vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením se v zařízeních počítá s nižším počtem dětí  ve třídě a směřováním aktivit zejména do venkovních prostor ( vhodné oblečení). Děti mohou docházet pouze do jedné skupiny. Počty dětí ve skupinách jsou neměnné, nelze dodatečně přijímat. Personální zajištění bude řešeno dle možností.

Na základě průzkumu o docházce dětí mezi rodiči bude provoz zajištěn na MŠ Stínadla 1049.

Při nástupu dětí vyplní rodiče čestné prohlášení – ( viz dokumenty ke stažení na webu MŠ ). Poplatek za školné bude u chodících dětí v plné výši. Nechodící děti do MŠ budou od úplaty osvobozeny.

Po otevření mateřské školy platí podmínky zveřejněné v pokynu ředitelky MŠ viz níže:

1. Při prvním vstupu do mateřské školy po znovuotevření je zákonný zástupce povinen podepsat Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Bez podepsání prohlášení nemůže být dítě poprvé vpuštěno do MŠ.
  2. Do MŠ bude přijato dítě jen zcela zdravé! To znamená bez jakýchkoliv příznaků respiračního onemocnění – rýma, kašel, zvýšená tělesná teplota nebo horečka. Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí do mateřské školy vstoupit. Tím je myšleno jak dítě, tak doprovázející osoba.
  3. Je zakázáno nosit z domova do školy hračky, plyšáky, knížky apod.
  4. Vstup do prostor MŠ
  • Do mateřské školy vstupuje dítě v doprovodu POUZE 1 OSOBY. To samé platí i při odchodu dětí z MŠ.
  • Po vstupu do budovy si všichni vydezinfikují ruce.
  • Do budovy vstupují všichni v roušce, doprovázející osoba si ponechá roušku ve všech prostorách MŠ, děti odloží roušky do svého igelitového sáčku ve svém šatnovém boxu. Děti v prostorách školy roušky nosit nemusí.
  • Před vstupem do třídy si děti důkladně ( 20až 30 sekund ) umyjí ruce vodou  a tekutým mýdlem.
  • Rodiče NEVSTUPUJÍ do prostor třídy, děti předají učitelce u dveří.
  • Ranní filtr probíhá „ pohledem“ + změření teploty , případně pohovorem s rodiči.
  • Pokud bude dítě jevit známky infekce dýchacích cest, nebude do kolektivu vpuštěno.
  1. Pobyt ve třídě
  • Třídy budou často větrány ( minimálně 1x za hodinu po bobu alespoň 5 minut ).
  • Vzdělávání bude organizováno tak, aby byly děti co nejvíce venku.
  • Pro pobyt venku bude využíván pouze areál školy – školní zahrada.
  • Pokud se v průběhu dne u dítěte projeví podezření na infekční onemocnění, škola bude okamžitě kontaktovat zákonné zástupce. Pokud dítě vykazuje některý z příznaků COVID – 19, bude umístěno do samostatné místnosti do doby, než si ho vyzvednou zákonní zástupci. O podezření bude informována Krajská hygienická stanice.
  • Stravování dětí bude probíhat za zvýšených hygienických podmínek. Děti již nebudou spolupracovat při stolování, nesmí si samy připravovat nádobí ( tácky, příbory …), ani nesmí manipulovat s jídlem a pitím ( nalévání čaje, …). Veškeré nádobí a jídlo bude připraveno personálem školy.
  1. Při příchodu do areálu MŠ
  • Je třeba zachovat rozestupy a počítat se zdržením ( vstup do budovy – zákonný zástupce + dítě ).

O případných změnách Vás budeme včas informovat.

Děkujeme za pochopení

Jarmila Dvořáková                                                                                        11.05. 2020                                                 ředitelka mateřské školy